ניהול משא ומתן: אסטרטגיות מיוחדות לנהל מו"מ

ניהול משא ומתן: תהליך מו"מ וולונטרי שבו הצדדים מגיעים להסכמה. גישור: שימוש בצד שלישי כדי להקל על תהליך משא ומתן. משא ומתן וגישור הם כלים משלימים בתהליך יצירת העסקה או הסכם, אבל כדי לקבלת התוצאות הטובות ביותר צריך להשתמש בהם אסטרטגית. מגשרים משתמשים בטכניקות מיוחדות של משא ומתן וטקטיקות ייחודיות של גישור. משא ומתן וגישור דומים מבחינה זו.

לפני שאנשים יהיו מוכנים למשא ומתן, הם חייבים להרגיש שהאינטרסים שלהם באמת מובנים. רק כך אפשר להשיג תוצאה של win-win במשא ומתן וגישור. מנהלי משא ומתן ומגשרים נוקטים בגישות שונות בהתאם לסוג המצב איתם הם מתמודדים. ישנם סוגים רבים ושונים של משא ומתן וגישור שאפשר להשתמש בהם כדי להגיע להסכמים מוצלחים. לעולם אל תבזבז משבר טוב

ליווי משא ומתן או ניהול מו"מ

בדיוק כמו במשא ומתן, לא מספיק רק להביא את האנשים הנכונים לשולחן בגישור. איך התקשורת מאוזנת נושאת מסרים סמליים חשובים על כבוד. צדדים חזקים יותר צריכים להיזהר במיוחד שלא לשלוט בשיחות מבלי משים ולהעמיד אחרים במצב שבו הם מרגישים שהם חייבים להציל פנים. תמיד צריך להבין את תהליך משא ומתן ולהעסיק מגשר כדי להבטיח תוצאה טובה. יש לנו כלים מוכחים שיסייעו להגיע להצלחה רבה יותר במשא ומתן.

ניהול משא ומתן: אסטרטגיות מיוחדות לניהול או ליווי מו

יש מגוון רחב של אסטרטגיות משא ומתן או סגנונות ניהול קונפליקטים המשמשים במשא ומתן בין הצדדים להגיע להסכמה מבלי להשתמש בהליכים משפטיים. צדדים יכולים ליישב סכסוכים בעזרת צד שלישי ניטרלי – מגשר שיכול לפתור את המחלוקת בין הצדדים באמצעות טכניקות ייחודיות של משא ומתן. הליך הגישור נשלט לחלוטין על ידי הצדדים ומגשר הוא רק אמצעי להקלה על הליך משא ומתן והגעה להסדר ידידותי.

אסטרטגיות משא ומתן

משא ומתן מוגדר ככל צורה של תקשורת ישירה או עקיפה שבאמצעותה צדדים שיש להם אינטרסים מנוגדים דנים בצורת כל פעולה שהם עשויים לנקוט יחד כדי לנהל ובסופו של דבר לפתור את המחלוקת ביניהם. משא ומתן עשוי לשמש כדי לפתור בעיה קיימת או כדי להניח את הבסיס למערכת יחסים עתידית בין שני צדדים או יותר. כאשר אמוציונל שולט ברציונל יש בעיות במו"מ.

לצדדים יש את הרצון החופשי לקבל או לדחות את ההחלטות היוצאות מתהליך משא ומתן. אין הגבלה במספר הצדדים שיכולים להשתתף בתהליך המשא ומתן. הם יכולים להשתנות משני אנשים לתהליך הכולל עשרות צדדים. שלא כמו בוררות וגישור, לתוצאות של משא ומתן מגיעים צדדים יחדיו מבלי לפנות לצד שלישי ניטרלי. התהליך גמיש ובלתי פורמלי מבטיח גם חיסיון לפי בחירת הצדדים.

משא ומתן, ברוב המקרים, זול ומהיר יותר מגישור. משא ומתן הוא הגמיש ביותר מבין כל מנגנוני ליישוב סכסוכים וגישור, הוא תהליך שהצדדים מנהלים מו"מ בנוכחות צד שלישי. משא ומתן צריך תמיד להיות הצעד הראשון בכל יישוב סכסוך. זוהי אסטרטגיה מו"מ מהירה, חסכונית וגמישה, המאפשרת ליישב את הרוב המחלוקות. עם זאת, זה לא תמיד עובד. כאשר משא ומתן נכשל, גישור יכול להיות שיטה יעילה להסדר. המטרה העיקרית של כל מו"מ – היא לסייע לצדדים להגיע להסדר או הסכם ידידותי.

צרו קשר

תפריט נגישות