גישור גירושין בחיפה. מגשר משפחה בצפון

גישור גירושין בחיפה מסייע לבני זוג לשעבר להגיע להסכם. מגשר עוזר להתגרש בלי לפגוע בילדים, להימנע מעימותים, להחליט מה טוב לשניהם ובעיקר חשוב לילדים. במהלך הליך גישור בצפון נפגשים בני זוג לשעבר עם צד ג' ניטרלי, מגשר. בעזרתו מחליטים כיצד לפרק את נישואיהם בדרך החביבה ביותר ובעלות הנמוכה ביותר. גישור גירושין בחיפה כולל נושאים כגון: חלוקת רכוש, צורות משמורת על ילדים ושעת גידול, ומזונות לילדים. הילדים – הם הדבר החשוב ביותר.

התוצאה של הליך גישור גירושין בחיפה היא הסכם בין בני הזוג לשעבר. לפעמים הסכם מגיע בקלות. לפעמים זה לוקח יותר זמן ומאמץ. במהלך גישור גירושין בצפון, נפגשים בני זוג עם מגשר מיומן, ניטרלי, במסגרת בלתי פורמלית. זה דרך למצוא פתרונות לנושאים כמו משמורת ילדים ומזונות בני זוג. ייעוץ זוגי בחיפה מאוד עוזר להתמודד עם סוגיות הגירושין ולהגיע להסדר מוסכם.

גישור גירושין בחיפה הוא תהליך גמיש למדי וחסוי לחלוטין. זה מאפשר לבני הזוג לפתור את הסכסוך בהצלחה. חשוב ביותר אם יש ילדים. בני הזוג לשעבר צריכים לתקשר איתם לאחר פרידה וגירושין. חוסר תקשורת הוא לרוב אחת הסיבות העיקריות לגירושין. גישור גירושין בצפון יכול לעזור לזוג ללמוד מחדש כיצד לתקשר. למען ילדים צריך להפוך את מערכת היחסים לאחר גירושין לטובה יותר מאשר בנישואין.

כמה זמן לוקח גישור גירושין ומה מחיר?

מגשר גירושין תמיד נשאר ניטרלי כלפי כל צד ללא קשר למצב. הוא עוזר לזוג המתגרש לגבש דעות בדברים שיובילו בסופו של דבר להסכם ארוך טווח. החלפת מידע פתוחה וחופשית נותנת לשני בני הזוג אפשרות לנהל משא ומתן חסוי זה עם זה. גישור גירושין בחיפה הוא וולונטרי. הפגישות של מגשר עם הלקוחות יכולות להיות שבועיות, דו שבועיות, חודשיות או בתדירות שבני הזוג רוצים.

משך גישור גירושין בחיפה תלוי באילו נושאים סוכמו לפני הפגישה ומה נושאים יש לפתור. כמו כן, משך הזמן המושקע בהליך גישור לשלום בית תלוי בלקוחות ובנכונותם להגיע להסכם המתאים לשניהם. ניסיון מלמד שכאשר בעל ואישה לשעבר מנסים לפתור בעצמם את סוגיות גירושין, זה מוביל למחלוקות ולהחמרה בסכסוך. זה מקשה ומאריך יותר את הליך גישור משפחתי.

גישור גירושין מקצועי על ידי מגשר גירושין מוסמך מלווה את המתגרשים עד להגעה להסכם

בממוצע, תהליך גישור גירושין יכול להימשך 4-10 פגישות. כמה זמן זה לוקח תלוי אם יש תקשורת בין המתגרשים ועד כמה רמת העוינות שלהם זה כלפי זה גבוהה. אם אחד מבני הזוג לא ירצה לשנות את עמדתו בנושאי גירושין ופרידה, גישור במקרה זה עלול להיות חסר טעם. צדדים יצטרכו לפנות לבית המשפט, שיקר וארוך יותר פי 5 לפחות מגישור. לצדדים המתגרשים אין הבטחה לכך שכל אחד מהם יקבל את התוצאה הרצויה בבית המשפט.

העלות הממוצעת של הליך גישור גישורין בחיפה היא כ-10,000 שקלים. עם הזמן הוא יכול לקחת כ-90 יומים. תביעה משפטית הממוצעת עולה כ-50-70 אלף שקל ונמשכת עד שנתיים. בדרך כלל גירושין דרך בתי המשפט מביאים לעצבנות ותסכול עוד יותר בין מתגרשים. זה מצב מפסיד עבור שניהם. מעטים המתגרשים דרך בתי המשפט נשארים בתחושת סיפוק. מצד שני, לאחר הליך גישור בשניים, אנשים לרוב די מרוצים מההסכמות שהושגו, ושניהם מרגישים שקיבלו את מבוקשם.

שלבי גישור משפחתי בצפון

גישור גירושין בחיפה כרוך באיסוף מידע, זיהוי בעיות, ניהול משא ומתן על תנאים ואולי הגעה להסכמה. גישור הוא דרך הטובה ביותר לפתרון גירושין מבלי לפנות לבית המשפט. לכל מגשר גירושין בצפון יש שיטות משלו. הוא מסייע ליישוב הסכסוך ולהגיע לפשרה. ברוב המקרים לגישור משפחתי יש מספר שלבים.

גישור יכול להוות כלי יעיל מאוד למנוע סכסוך. הוא יכול להוזיל משמעותית את עלות גירושין. הוא גם לא מתאים לכל אחד. לדוגמה, זה בדרך כלל לא הולם במקרים של אלימות במשפחה או רמות גבוהות של קונפליקט רגשי בזוגיות.

שלב 1 גישור גירושין בחיפה: הכרות

בפגישה הראשונה מגשר מומלץ בחיפה מכיר את הלקוחות. הוא מסביר להם למה לצפות מתהליך גישור. בני הזוג חולקים מידע על עצמם עם מגשר. הם מדברים על משך הנישואין ונוכחות הילדים. לאחר מכן מחפשים תשובות על כל שאלה שיש לבני זוג מתגרשים. למי שגר רחוק זה מזה או פשוט לא רוצה לפגוש את בן / בת הזוג באותו חדר, הליך גישור יכול להתבצע אונליין דרך האינטרנט.

שלב 2: איסוף מידע

על מנת שהליך גישור יצליח, על בני הזוג לשעבר ומגשר צריכים להיות בעלי הבנה ברורה של כל העובדות. זה מסייע לדון ולפתור בעיות פרידה או גירושין. רוב בני הזוג המתגרשים צריכים לפתור את הנושאים הבאים: חלוקת הרכוש של בני הזוג לרבות נכסים וחובות, מזונות, משמורת משותפת, הסדרי ראיה וביקור הילדים. בשלב זה מגשרים מתחילים לדון בכללים המשפטיים בענייני גירושין. זה נותן למתגרשים הבנה טובה יותר של מה שעלול לקרות אם הם יפנו לבית המשפט. זה עוזר להם לקבל החלטות מושכלות במהלך משא ומתן ולהגיע להסכמה ללא צורך לעבור להליך משפטי. תפקידו של מגשר הוא לוודא שלשני בני הזוג יש את המידע הנדרש להם כדי להגיע להסכם. בהתאם לכמות המידע שנאסף, השלב השני עשוי להימשך שני מפגשים או יותר.

שלב 3: ניסוח בעיות

בשלב 3 מגשר גירושין בצפון עוזר לכל אחד מבני הזוג לציין את "הצרכים והאינטרסים שלהם". זה כולל דיון בתוצאות הרצויות של כל אדם. זיהוי צרכים ואינטרסים מסייע בגיבוש המטרה המרכזית. הסכם מתחשב באינטרסים חשובים ביותר של כל אחד מבני הזוג. לעיתים קרובות צרכים ואינטרסים של בני זוג חופפים, במיוחד כאשר הם מטפלים בילדים. זה מגדיל את הסבירות להסכם מוצלח.

שלב 4: משא ומתן

לאחר שמגשר גירושין בחיפה עוזר לבני זוג לבטא את חששות ואינטרסים שלהם, הגיע זמן לנהל משא ומתן. משא ומתן מתחיל בדרך כלל בבחינת דרכים אפשריות לפתור כל סוגיית אחרי פרידה. בעזרת מגשרים בני הזוג משמיעים ומעריכים את אפשרויות שלהם עד שהם מגיעים בסופו של דבר עם רשימת פתרונות שיכולים לספק את שניהם. הליך גישור גירושין כרוך תמיד בפשרות וויתורים משני הצדדים. במהלך משא ומתן מגשרים מציים אפשרויות ליישוב הסכסוך עונות באופן מלא על האינטרסים החשובים ביותר של כל אחד מבני הזוג.

שלב 5 גישור בחיפה: עריכת הסכם גירושין

לאחר שבני זוג הגיעו להסכמה גירושין, מגשר מומלץ בחיפה מסייע לבני הזוג בניסוח הסכם נישואין. לשני בני הזוג (ולעורכי הדין שלהם, אם יש כאלה) יש הזדמנות לעיין היטב בהסכם לפני החתימה עליו. לאחר חתימת הסכם, בני הזוג מגישים אותו לבית הדין ומבקשים מהשופט לכלול אותו בצו גירושין סופי. אחד היתרונות מרכזיים של גישור גירושין מוצלח הוא בכך שהוא מאפשר לבני הזוג להתגרש ללא בעיות להכרעה של שופט – כל שנותר לבית משפט הוא לעיין בהסכם הפשרה על מנת לוודא שהוא הוגן וחוקי ולעשות את החלטה סופית לגבי פרידה או גירושין. מאחר ואין עניינים שעל השופט להכריע, גירושים כאלה הם לרוב הרבה יותר זולים, קלים ומהירים.

צרו קשר

תפריט נגישות