עתיד של גישור: טכניקות מניפולטיביות משתפרות

היתרון של גישור הוא בכך שהוא מציע למגושרים הזדמנות להגיע להסכם ולהימנע מלהיגרר להליך משפטי ממושך ויקר מאוד. מטרה מרכזית של משרד המשפטים ובתי המשפט האזרחיים היא לעודד צדדים לפנות למגשרים ללא פניה להליכים בבית המשפט. גישור הוא אחת השיטות הפופולריות ביותר ליישוב סכסוכים אלטרנטיבי, כאשר מגשר – צד שלישי בלתי תלוי ייפגש עם הצדדים וינסה לגשר או לנהל את קונפליקט.

מגשר מומלץ בצפון מציע לצדדים מגושרים הזדמנות להגיע לפתרון ולהימנע מלהיגרר הליך משפטי ממושך עם העלויות המשפטיות גבוהות. גישור יכול להביא לסדר או הבכם בגלל שהוא מאפשר לצדדים להגיע להסכמות שיכולות להיות גמישות או יצירתיות ככל שירצו. מגשר מנהל את הסדר המפגש בעזרת טכניקות מניפולטיביות. הוויכוח על אסטרטגיית הגישור המתאימה והיעילה ביותר עדיין נמשך. בפרט, גישור מניפולטיבי עובד טוב: מחקרים מסוימים מצביעים על כך שגישור יכול להיות מאוד אפקטיבי גם לטווח קצר וגם לטווח ארוך. גישור מניפולטיבי קשור ליציבות רבה יותר באופן מהותי.

מניפולציה של גישור: מגשר מומלץ בצפון עוסק בחיבור בין המעורבים בסכסוך ולהעצים אותם לעצב פתרון משלהם. בניגוד למגשר, לשופט יש סמכות לחייב את הצדדים לתוצאה של הליך משפטי. תפקידו של מגשר – הוא מנחה ניטרלי. נטיות מניפולטיביות יכולות לצוץ בכל מערכת יחסים. מניפולציה יכולה לקרות לכל אחד. מניפולציה בגישור יכולה לפעמים להיות כל כך עדינה ויעילה, שהצדדים לא מרגישים את הטקטיקות מניפולטיביות ומשחקים פסיכולוגיים.

מגשר מומלץ בצפון מציע לצדדים מגושרים הזדמנות להגיע לפתרון ולהימנע מלהיגרר הליך משפטי ממושך עם העלויות המשפטיות גבוהות.

מגשרים מניפולטיביים משתמשים לעתים קרובות בטכניקות מניפולטיביות נפוצות כדי להשיג את מה שהם רוצים. אנשים עם נטיות מניפולטיביות לעיתים קרובות משקרים כדי לנסות לשלוט או לכפות על אחרים, כמו גם להימנע מאשמה או מהשלכות למעשיהם. אדם עם נטיות מניפולטיביות עלול לגרום למתח ודרמה. מאוד חשוב שלא נשליך את הערכים שלנו על מניפולטור, כי זה רק מעמיד אותנו להרבה אכזבה ותסכול.

לפעמים, מגשר מומלץ בחיפה עושה מניפולציות ומשנה את הציפיות של מגושרים כדי לעזור להם להתקרב להסכם. בלי טכניקות מניפולטיביות מגשר עסקי או מגשר משפחה לעולם לא מגיע לנקודות היעד, והמאמצים וההצלחה. מגשר מציעה לצדדים להבין את הערכים, המטרות והסטנדרטים האישיים כדי להרגיש שכל צד עומד בציפיות שלו.

מגשר לעיתים קרובות מונעה מאנשים מניפולטיביים לקחת אחריות ומגן עליהם מפני תחושה שהם מפסידים. זה אומר שבן אדם צריך להציב ולהיצמד לכמה גבולות, אבל לזכור שגבולות לא נועדו לשלוט באנשים, אלא כדי להבטיח שבן אדם עדיין מסוגל להישאר במערכת יחסים בצורה בריאה. מניפולציה יכולה להיות דרך יעילה מאוד להשיג את מה שאתה רוצה, אבל היא גם יכולה להיות מאוד מסוכנת. חשוב להיות מודעים לסימני המניפולציה כדי להגן על עצמך מפני התעללות מסוג זה.

מניפולציה היא טקטיקה שמישהו משתמש בו כדי להשיג שליטה על אדם אחר, בדרך כלל בניסיון להשיג את מבוקשו, ולעתים קרובות על חשבון האדם האחר. למשל, אדם שהוא מניפולטיבי עשוי להשתמש באסטרטגיות מניפולטיביות כדי לגרום לצד שני להאמין שהם צודקים. סימנים של מניפולציה רגשית יכולים להיות עדינים או ברורים, אבל לא משנה איך הם מופיעים, מניפולציה פוגעת במערכת היחסים, בביטחון העצמי ובהערכה העצמית שלכם. הנה מבט על איך טקטיקת מניפולציה משתווה לגישה בריאה וישירה.

צרו קשר

תפריט נגישות