גישור הוא דרך הטובה ליישב סכסוכים או לפתור קונפליקטים ללא בית משפט

גישור הוא דרך הטובה ליישב סכסוכים או לפתור קונפליקטים ללא תביעה בבית משפט. מגשר בחיפה מאוד מבוקש במקרים כאשר יש צורך ביישוב סכסוכים או פתרון קונפליקטים בין צדדים ללא הפנייה לבית המשפט. הרעיון המרכזי של גישור הוא שצדדים הנמצאים בסכסוך לא פונים לבית הדין בתביעה, אלא מנסים להגיע להסכם ונעזרים מרצון במגשר מומלץ בצפון, מוסמך ומקצועי. להסכם יש תוקף של מסמך ביצוע.

חשוב לציין כי קונפליקטים או סכסוכים קשורים בעיקר בכך שבעלי עניין ברוב המקרים אינם יכולים או מסוגלים לבנות דיאלוג תקשורתי המאפשר לא רק להקשיב, אלא גם להבין.

ניתן להשתמש בהליך הגישור בסכסוכים עסקיים, משפחתיים, אזרחיים, קונפליקטים בעבודה או בקהילה ועוד…

היתרונות העיקריים של גישור מול בית המשפט:

  • יעילות: הליך הגישור ברוב המקרים נמשך זמן קצר יחסית של כמה שבועות. תביעה משפטית יכולה להימשך שנים.
  • סודיות: מידע על מהות הסכסוך חסוי לחלוטין: הסכם לא מתפרסם בשום מקום.
  • עלות: עלויות של גישור הרבה יותר נמוכות מהוצאות של בית המשפט ושכר של עורכי דין.
  • שירות ונגישות: גישור מוריד לחץ ועומסים ממערכת משפטים ב- 70%

כאשר צד כלשהיא לא עומד על הסכם ומפר אותו, הצד השני תמיד יכול להגיש תביעה בבית משפט. הסכם גישור ניתן להצגה בבית הדין במידה ואחד הצדדים הפר את ההתחייבויות.

גישור הוא דרך הטובה ליישב סכסוכים או לפתור קונפליקטים ללא בית משפט כאשר צדדים לא יכולים לבנות דיאלוג המאפשר לא רק להקשיב, אלא גם להבין

הליך הגישור מתבצע מתוך רצון הדדי של הצדדים על בסיס עקרונות התנדבות, סודיות, שיתוף פעולה ושוויון הצדדים.

למגשר מומלץ בצפון יש רמה גבוהה וניסיון רב בניהול משא ומתן או פתרון קונפליקטים. זו אחת הסיבות העיקריות שגישור עדיף מבית המשפט.

מגשר מומלץ בחיפה תמיד משתדל לנהל משא ומתן בכל טכניקות התקשורת האפשריות, וברוב המחקרים זה מאפשר לצדדים להגיע להסכמה.

בניגוד להחלטה של בית משפט, שבה מחליט רק שופט ותמיד יש מנצח ומפסיד, גישור מבטיח שהמשבר ייפתר במתכונת של שני מנצחים.

מגשר מומלץ בתל-אביב מסייע לצדדים למצוא פתרון קונפליקט וגם לשמור על שותפויות בעתיד. לגישור יש יתרון ענקית בגלל שהוא מאפשר לפתור את רוב הסכסוכים מחוץ לבית המשפט, תוך חיסכון בזמן, כסף ומאמץ. גישור אפשרי בכל שלב הסכסוך.

בגישור משתמשים כדי לפתור סכסוכים העסקיים, תוך ארגוניים ומשפחתיים. לעיתים קרובות אנשים לא יכולים לפתור סכסוך בעצמם והם לא מתייחסים זה לזה בכבוד, לא מוכנים להקשיב ולהבין את הצד השני. מגשר יכול לעשות את כל העבודה כדי לבנות דיאלוג בונה.

בסכסוך אנשים לא מרגישים מה באמת חשוב להם. לפעמים הם מאבדים את שיקול דעת וקשר אחד עם השני. כשאנשים הולכים לבית המשפט הם מאבדים שליטה על המצב שלהם. גישור מאפשר לצדדים לשלוט בסכסוך. בגישור הצדדים לא תלויים בהחלטות של שופט ויכולים להתרכז במציאת פתרון יעיל וכולם מרוויחים.

תפריט נגישות