גישור בסכסוכי שכנים: איך לפתור מחלוקות בין שכנים

סכסוכי שכנים בבתים משותפים הם דבר נפוץ ביותר. רבים ממהרים לפתור חילוקי דעות בין שכנים בבית המשפט, אנשים לא יודעים או לא שמים לב, שאופציה יותר רלוונטית במחיר זול יותר – גישור בסכסוכי שכנים. כל האנשים חיים אחד ליד השני, ומדי פעם יש לשכנים מחלוקות וסכסוכים מסיבות שונות – מה עלול להוביל לסכסוך בין שכנים: כלבים נובחים, מוזיקה רועשת עד מאוחר בלילה ועוד… יש הרבה בעיות עם השכנים וכל סכסוך עם שכן מרגיז ולפעמים אפילו גורם להרגיש לא בטוח ולא נוח בתוך הבית. כאשר שכנים מסוכסכים, לעתים קרובות קורה שאף אחד לא רוצה לשבת לדבר ולמצוא פתרון לבעיה. זה יכול להוביל את השכנים לעוינות ארוכת טווח ואפילו לאלימות.

ללא קשר לסיבת הסכסוך, לשכנים, במוקדם או במאוחר, תמיד מגיע רגע שהם צריכים איכשהו להתפייס. גישור בסכסוכי שכנים עוזר לפתור את הקונפליקט. מגשר מומלץ בחיפה, תוך שימוש באסטרטגיות ליישוב סכסוכים בין שכנים, עוזר להם לפתור את הבעיה מבלי ליצור בעיה חדשה. לפעמים במהלך סכסוך בין שכנים, ייתכן שאחד מהם לא יודע שהתנהגותו גורמת לבעיות לאנשים אחרים שגרים בקרבת מקום. לדוגמה: ייתכן שהשכן שלך לא יודע שלעתים קרובות הטלוויזיה שלו מופעלת בקול רם ואתה יכול לשמוע אותה, או שילדים של שכן צועקים ומפריעים לנוח אחרי עבודה בלילה. תיעוד הבעיה יכול לעזור להראות לשכן את הסיבה של מחלוקת. לפי סטטיסטיקה הרבה מאוד סכסוכי שכנים נפתרים באמצעות גישור קהילתי.

גישור סכסוכים או מחלוקות בין שכנים

סכסוכי שכנים ניתן לפתור באמצעות גישור, ללא התערבות משפטית

סכסוכים בין שכנים בבתים משותפים לעיתים רחוקות ניתנים לפתרון יעיל ללא עזרת מגשר. לרוב, יש צורך בשירותיו של מגשר מומלץ בתל אביב כאשר השכנים שוחחו ביניהם על הבעיה, אך אינם מוכנים לפתור את המחלוקת ולמצוא פתרון. מגשר יכול לסייע לשכנים לפתור את הסכסוך מנקודת מבט אובייקטיבית. המגשר מקל על התקשורת בין השכנים בניטרליות ללא עדיפות לצד כל שהוא. גישור בסכסוכי שכנים הוא הדרך הבטוחה והאמינה ביותר לפתור קונפליקט ללא לחץ רגשי מיותר. גישור מעניק כלים נכונים ופשוטים לבניית הסכמות בין שכנים. כאשר מתעוררות חילוקי דעות בין שכנים, הם יכולים לסדר את העניינים בעצמם. עם זאת, לעתים קרובות מחלוקות בין שכנים הופכות לבעיות חמורות יותר ועימותים חריפים למדי.

סכסוכי שכנים בבתים משותפים נפוצים, אך הם גורמים ליחסים רעים ואי נוחות. גישור נותן לשכנים אפשרות להחזיר תקשורת והבנה תקינים זה עם זה. גישור סכסוכי שכנים הוא שיטת יישוב סכסוכים מהירה, חסכונית וחסויה, שחוסכת לאנשים את הלחץ וההוצאות המשפטיות מיותרת. מגשר בסכסוכי שכנים בעל ניסיון עשיר ביישוב מחלוקות וניהול משא ומתן. בגישור סכסוכי שכנים יושבים הצדדים עם מגשר שמנהל דיון בין כל השכנים המעורבים, במטרה להגיע לפתרון לסיטואציה ולבנות את הסכם שיסיים את הסכסוך או מחלוקת. גישור בין שכנים כולל לעיתים סיור בשטח לשם הבנת המחלוקת.

צרו קשר

תפריט נגישות