גישור במקום בית משפט: למה יותר טוב ללכת למגשר

אנשים מתמודדים עם קונפליקטים כל הזמן ושואלים: למה יותר טוב ללכת למגשר במקום לפנות לבית משפט. רבים התרגלו ליישב סכסוכים בעזרת נורמות משפטיות: ידוע שהליך משפטי עולה הרבה מאוד כסף ועצבים. אלטרנטיבה הכי טובה לבית משפט – זה גישור: מחיר הרבה יותר זול מהוצאות משפטיות וגם לוקח פחות זמן. גישור הוא האפשרות ליישב סכסוכים ולנהל קונפליקטים ללא תביעה משפטית. גישור עדיף מבית משפט חד משמעי ומכל הבחינות. גישור הוא סוג של משא ומתן בהשתתפות מגשר, שעוזר לצדדים להגיע להסכם.

מדוע עדיף ללכת למגשר במקום לפנות לבית משפט: מגשר נותן לצדדים אפשרות לפתור את הקונפליקט במהירות ומינימום עלויות כספיות

מגשר – הוא מומחה ליישוב סכסוכים עסקיים או ניהול קונפליקטים משפחתיים, בעל השכלה גבוהה, ניסיון והכשרה בתחום הגישור. היתרון בגישור מול ההליך משפטי, הוא שבהנחייתו של מגשר, הצדדים מפתחים פתרונות באופן עצמאי גם תוך שמירה על יחסים טובים. גישור גירושין או משפחתי הוא תמיד אטרקטיבי גם מבחינה חיסכון. בעידן המודרני גישור יוצר הזדמנויות חיוביות מאוד ליישוב סכסוכים או ניהול קונפליקטים: מגשר מוסמך בחיפה עוזר לפתור בעיות רבות בלי לפנות לבית משפט. גישור עסקי יכול להתבצע גם בפורמט וירטואלי באמצעות תוכניות ויישומים מודרניים. לפורמט וירטואלי יש הרבה לקוחות פוטנציאליים והיבטים חיוביים.

7 הסיבות המובילות מדוע עדיף ללכת למגשר במקום לפנות לבית משפט

לשירותי גישור תמיד יש עדיפות רבה כי מגשר עוזר לאנשים להגיע להחלטה הוגנת והסכם! גישור מתנהל על פי עקרונות התנדבות, שיתוף פעולה, שוויון, ניטרליות של מגשר וסודיות. והכי חשוב, ההחלטה מתקבלת על ידי הצדדים עצמם, תוך התחשבות באינטרסים של כל אחד. בבית משפט זה כמעט ולא קורה. בגישור ניתן להשתמש כדי ליישב סכסוכי משפחה, לפתור קונפליקטים עסקיים, קהילתיים ועוד… חשוב לדעת 7 היתרונות המובילים של גישור.

  1. גישור מאפשר לחסוך זמן: הליך לוקח בדרך כלל כמה ימים או שבועות, ובמקרים מורכבים מאוד, אולי   חודשים. יחד עם זאת, תביעות משפטיות נמשכות חודשים רבים או שנים.
  2. גישור חוסך הרבה כסף: הוא הרבה יותר זול מאשר הליך משפטי. מגשר עולה משמעותית פחות מעורך דין.
  3. בניגוד לתיקים בבית המשפט בגישור פרטיות מלאה: גישור הוא הליך חסוי ומגשר מחויב לשמור בסוד, לא ניתן אפילו לזמן אותו לבית המשפט כעד בגישור. זה מאפשר לצדדים לשמור על השם והמוניטין שלהם, היא סיבה מצוינת לפנות למגשר במקום ללכת לבית משפט.
  4. אחד היתרונות המוערכים ביותר של גישור הוא שמגשר יכול לעזור לשמר קשרים אישיים ועסקיים בעתיד הנוטים להתקלקל בהליך משפטי.
  5. בקרת תהליכים: אם בן אדם מגיש תביעה בבית משפט, הוא לא שולט מתי וכמה זמן התהליך אמור להימשך. אין לו שליטה על מה הוא יכול לדבר ועל מה לא יכול. בן אדם לא שולט בכללים או נהלים. בניגוד הליכים משפטיים, במהלך הגישור אנשים בעצמכם מנהלים את התהליך: מתי, באיזו שעה, איפה, איך לנהל אותו – הכל תלוי בצדדים.
  6. התוצאה Win-Win: בבית המשפט, צד אחד תמיד מפסיד והשני מנצח. אבל בגישור הכל שונה – כאן כולם מנצחים – ההחלטה הסופית מתקבלת רק כאשר שני הצדדים מסכימים. אז אף אחד לא מפסיד, אלא מתפשר.
  7. יישום הסכם: לאחר שההחלטה מתקבלת על ידי הצדדים עצמם, תוך התחשבות באינטרסים של כל אחד, כל צד מוכן למלא את חלקו בהתחייבויות והסכם. בנוסף להסכם הגישור יש תוקף משפטי.

תהליך יישוב המחלוקות עם מגשר ניטרלי הוא פשוט: הצדדים לסכסוך בוחרים במשותף מגשר, שבהמשך מנהל שיחות משותפות ונפרדות עם כל צד. מגשר מומלץ בתל אביב מגלה לא רק את הבעיה, אלא גם אפשרויות לפתרון הקונפליקט. ההחלטה בסכסוך מתקבלת על ידי המשתתפים עצמם פה אחד. גישור גירושין, עסקי או קהילתי הוא דרך הכי יעילה וזולה לפתרון סכסוכים. מהות ההליך היא יצירת תנאים ליישוב סכסוך על ידי הצדדים בכוחות עצמם: גישור נועד לא רק ליישוב הסכסוך, אלא גם למנוע בין הצדדים קונפליקטים נוספים. גישור יכול להתבצע לא רק לפני הגשת תביעה לבית המשפט, אלא גם תוך כדי, במיוחד במקרים, שברור שניתן לפתור את המחלוקת בדרכי שלום. מגשר נותן לצדדים אפשרות להתגבר על הסכסוך בכוחות עצמם ולפתור את הקונפליקט במהירות ומינימום עלויות כספיות וזמן קצר יחסית.

צרו קשר

תפריט נגישות